Bira Mayasının Sağlığa 10 Faydası ve Solgar Bira Mayası Tableti

Bira Mayası Tableti Ne İşe Yarar Fiyatı Ne Süt Arttırırmı?

0

Bira Mayası Tableti Nedir?

Bira mayası sağlık için çok faydalı bir maddedir. Bu nedenle takviye ilaç olarak eczanelerde satışa sunulmuştur. Solgar Brewer’s Yeast with Vitamin B12 bira mayası tabletinin fiyatı 122 TL’dir. Bira mayası diye bilinen maya ve bira mayası tableti alkol içermez, yani içki olan bira ile ilgisi yoktur. Sadece adı bira mayasıdır. Gerçekte hamur mayası olup sağlığa faydalıdır.

Bira Mayasının ve Bira Mayası Takviyesinin Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Anne sütünü artırmakta bira mayası tableti kullanmak çok etkilidir. Kısa sürede annede memede süt oluşumunu sağlar. Bira mayası tablet genellikle yeni anneler tarafından süt oluşumu için kullanılıyor. Sabah akşam günde 2 tablet aldığınızda, 2-3 gün içinde sütünüzün ne kadar arttığını kendiniz deneyimleyebilirsiniz. Bunun için eczaneden solgar bira mayası tableti satın alabilirsiniz.

Bira mayası cildin, saçların ve tırnakların güçlenmesini sağlar. b2 vitamini içerir ve yaşlanmayı yavaşlatır. Saçların ve tırnakların sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

Bira mayasında onlarca vitamin ve esansiyel mineral tuzu vardır. Bu özelliğiyle bira mayası vücut sağlığını korur, vücudu besler, vücut direncini artırır. Hücrelerin yenilenmesi için gereken B6, B12 vitaminleri, niasin ve tiamin bira mayasında bulunmaktadır. Ayrıca bira mayası fosfor, karbonhidrat, demir, potasyum, krom, protein, omega-3 ve omega- 6 gibi doymamış yağlar ve sodyum bakımından zengindir.

RNA molekülü yaşlanma belirtilerini geciktirir ve yaşlanmaya bağlı hastalıkların engellenmesinde etkili olur. İşte bira mayasının RNA seviyesi yüksektir.

Kas sağlığını destekler, kasların güçlenmesini sağlar.

Kan şekerinin dengelenmesinde faydalıdır.

İyi kolesterolü yükseltir, kötü kolesterolü düşürür.

Egzamanın ve ciltteki yaraların tedavisinde faydalıdır.

Bira mayası vitamin, demir, lif ve protein açısından iyi bir kaynaktır. Örneğin B vitamininin en fazla bulunduğu besinlerden biridir. Vücudun depolamadığı bu vitaminin dışarıdan alınması gerekmektedir ve bunun için bira mayası tüketilmelidir. Bira mayasının içerdiği bileşenler hormonların salgılanmasına yardım eder, enerji verir. Hücrelerin gelişimini, vücut sağlığını destekleyerek hastalıkların önlenmesinde rol oynar.

Bira mayası bağırsakları harekete geçirip, kabızlığı önler.

Bira mayası bolca lif içerir, kabızlıktan korunmak için tüketilebilir. Bağırsak florasının ve bağırsak duvarlarının onarılmasına yardımcı olur.

Kalbi ve bağışıklık sistemini güçlendirir. İçerdiği esansiyel yağ asitleriyle kalp-damar rahatsızlıklarının önüne geçer, kalbi ve damarları besler.

Sindirimi düzenler. Mide ve bağırsak problemleriniz varsa her gün bira mayası tüketmeniz önerilir. Bira mayası vücudun ‘ikinci beyni’ olarak nitelendirilen bağırsakların düzene girmesinde büyük paya sahiptir. İlaç kullanmadan doğal yöntemler sayesinde rahatlamak istiyorsanız bira mayasından mutlaka fayda göreceksinizdir.

Bira mayası kan şekerini dengede tutar, şeker hastalarına da tavsiye edilir. Bu hastalıkta vücuttaki krom minerali azalır. Fakat bira mayası krom içerdiğinden şeker hastalarının bu ihtiyacını giderir.

Kansızlık (anemi) tedavisinde de bira mayasından yararlanılır.

Bira mayası, kolesterolü düşürür, yüksek kolesterolün neden olduğu kalp krizi ve ateroskleroz ve damar sorunları gibi ciddi hastalıklara yakalanma riskini azaltır.

Sinirlerde, kaslarda ve eklemlerde meydana gelen iltihaplanmalar ağrıya yol açar. Bira mayası bu tür ağrıları dindirir.

Bira mayası tüketmek kendinizi daha dinç ve zinde hissetmenizi sağlayacaktır.

Anksiyete, depresyon, stres ve uykusuzluk için iyi gelir. Sinirleri yatıştırır. Daha çabuk uykuya dalmayı kolaylaştırır, uyku kalitesinin artmasına yardım eder.

Bira mayasının cilde faydaları da pek çoktur. Aknelerin, koyu lekelerin ve sivilcelerin giderilmesinde yararlıdır. Kırışıklıklara engel olur.