Bioxinin Forte 5 Seri Spreyi Kullananların Yorumları Nasıldır?

Bioxinin Forte Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar Kullananlar Memnun mu

0

Bioxinin Forte Nedir?

Bioxinin Forte%5 Deri spreyi, saç çıkarma amaçlı bir ilaçtır. Bioxcin firması tarafından piyasaya sürülmüştür. Rogan ve Minoxil’den sonra içerisinde Minoxidil bulunan ve Türk yapımı olan 3. üründür. Ancak bu saç çıkarıcı sprey diğer ürünlerin yarı fiyatına satılmaktadır.

Saç ekimi yaptıranların kullandığı bu losyon, saç dökülmesinden muzdarip olanların da tercihidir. 2 ayrı çeşidi mevcuttur. Birincisi Bioxinin %2’lik deri spreyidir. Çoğu zaman kadınlar için önerilmektedir. Formülünde etken madde olarak 60ml / %2 oranında minoksidil bulunur. Diğeri, %5’lik Bioxinin Forte deri spreyidir. Bu spreyin içeriğinde yer alan minoksidil etken maddesi %5 oranındadır. Bu da erkekler için tavsiye edilir. İki ürünün etken maddesi aynıdır fakat miktar bakımından farklılık söz konusudur.

Bioxinin Forte Nasıl Kullanılır?

Her sabah ve akşam bilhassa kuru saç derisine 5 defa sıkılır. Yani bu ürün sabah 5 kez, akşam 5 kez günde toplam 10 kez saç derisine sıkılır.

Günde 1 kez yapmanızın faydası olmaz. Belirtildiği gibi sabah ve akşam 5’er defa sıkarak uygulamalısınız. Ancak bir uygulamada en fazla 5 kez püskürtebilirsiniz. Bunun üzerine çıkmayınız. Spreyi bir kere püskürttükten sonra saç derinize parmak uçlarınızla masaj yaparak güzelce yayın. Bunu 5 defa tekrar edin. Uygulamanın ardından 30-40 dakika bekleyin ve dilerseniz yıkayın. Bildirilen ölçüye dikkat ederseniz 1 şişe 30 gün yeterli gelecektir. En az 4-6 ay hiç aksatmadan kullanılmalıdır. Etkisini görmeniz buna bağlıdır. En iyi sonuca ulaşabilmek için 12 ay kullanmanız gerekir.

Bioxinin Forte %5 Deri Spreyi Kullananların Yorumları

Bioxinin Forte kullandım, bana çok faydası oldu. Kullanmayı sürdürüyorum. Saçlarımın seyrek olduğu bölgede daha fazla kullanıyorum, gerçekten iyi geldi. Bu aralar ekonomik anlamda biraz darlık yaşıyorum ancak bu üründen vazgeçmek istemiyorum. Saçlarımı kaybetmekten çok korkuyorum.

Bu ürünü kullanmaya başlayalı takriben 1 yıl oluyor. Bioxinin Forte %2 / 60 ml deri şampuanından ve spreyinden olumlu sonuç aldım. Fakat öyle aşırı derecede bir etkisi olmadı. Saçları canlandırıyor ve kalınlaştırıyor. Fakat saç çıkaran bir ürün değil.

3 aydan bu yana Bioxinin Forte kullanıyorum. Dökülmeye engel oluyor, saçlara ekstra hacim katıyor. Saç çıkardığına inanıyorum ama bunun için düzenli bir şekilde, uzun süreli kullanmak lazım diye düşünüyorum. Fiyatı da gayet uygun, almak istiyorsanız öneririm.

Aşağı-yukarı 4 buçuk aydır Bioxinin Forte kullanmaktayım. Saç derimin bazı bölgelerinde hiç saç yoktu ve buralarda sarı tüyler çıkmaya başladı. Kullanma talimatında da etkisinin 4-6 ayda görülmeye başlanacağı yazılı. Kullanıyorum, bakalım ilerleyen süreçte ne olacak?

Birkaç gün önce alıp kullanmaya başladığım üründür. Günde 2 defa uyguluyorum. Henüz bir etkisine şahit olmasam da uzun süre kullanmaya kararlıyım. Bu tarz ürünlerin fayda edebilmesi için uzun süreli kullanım şart.

Bioxinin Forte benim özgüven kaynağım. Saçlarımın büyük bölümünü yaklaşık bir yıl içinde kaybetmiştim. Saçlarım aniden dökülmeye başlamıştı ve durmak bilmiyordu. Ben “Strestendir, mevsim geçişlerindendir.” diye kendimi avuturken saçlarımın yarısının yok olduğunu fark ettim. “Saç ektirsem mi?” diye düşünmeye ve saç ektirme ile ilgili uzun uzun araştırma yapmaya başladım. Bir arkadaşım “Bioxinin Minoksidil kullan, iyi gelir.” dedi. Bunun üzerine umutlandım ve denemek istedim. Hayal kırıklığına uğramadığım için o kadar mutluyum ki, anlatamam. Gerçi başlangıçta yine dökülüyordu fakat 3 ay geçtikten sonra etkisini gösterdi ve büyük oranda azalttı. Biraz daha kullanıp bırakacağım. Bazıları; “Bırakınca yine dökülür.” diyor ancak umarım öyle olmaz.

Saçkıran yüzünden kafamın arkasında açıklık oluştu. Bunu kapatabilmek için Bioxinin Forte kullandım. İçerisinde Minoksidil var, bu nedenle faydası olur diye tahmin ettim ve tahminimde yanılmadım. Şimdi saç derimdeki açıklığın belirgin şekilde kapandığını ve normal saç derisinden pek bir farkı kalmadığını söyleyebilirim. Minoksidil içerikli Bioxinin Forte spreyi, bu gibi problemleri olan herkese tavsiye ediyorum.

Bence Bioxinin Forte, içerisinde Minoksidil bulunan ürünlerin en başarılı olanı. Saç dökülmesinden dolayı, her gün 5’er kere sıkarak ortalama 3 aydır kullanıyorum. İlk zamanlarda bırakmak ve devam etmek arasında kararsız kaldım, “Etki etmiyor.” diye hayıflanıyordum. Kullandıkça zayıf saç köklerimin canlanmasını sağladı ve saç dökülmeme çözüm oldu. Eğer dökülme sorununuz varsa kullanabilirsiniz.