Bikini Bölgesi Kıl Batığı Nasıl Çıkarılır Doğal Peeling Çözümler

Vajinada Genital Bölgede Batık Kıllar Nasıl Temizlenir Etkili 6 Yöntem

0

Vajinada Genital Bölgede Batık Kıllar Nasıl Temizlenir Etkili 6 Yöntem

Vajinada batık kıl, vajinaya ağda yapma, epilasyon aleti kullanma, kılların çıkış yönünün tersine tıraş olma gibi nedenlerden meydana gelebilmektedir. Vajinada batık kıllar cımbızla, iğne ile çıkarılmaya çalışılmamalıdır. Aşağıdaki yöntemleri kullanıp hem vajinadaki batık kıllardan kurtulabilir hem de batıkların neden olduğu kızarıklık ve şişliği giderebilirsiniz.

Bikini Bölgesi Kıl Batığı Nasıl Çıkarılır

Siyah Çay

Siyah çay vajinadaki batık kıllardan kurtulmakta çok etkilidir. Siyah çay, vajinadaki batık kılın neden olduğu kızarıklığı ve iltihabı azaltan, cildi yatıştırmaya yardımcı olan tanik asit içerir.

 • Sallama siyah çay poşedini sıcak suya atıp demleyin. Vajinada batık kıl olan bölgenin üzerine bunu tutun. Günde birkaç kez şifa bulana kadar tekrarlayın. Sallama çay poşedi yoksa demlediğiniz normal çaya temiz bir bez batırıp bunu vajina bölgesine tutun.
 • Alternatif yöntem olarak, siyah çay poşetini sıcak suda birkaç dakika bekletin. Sudan çıkarın, bu çayı 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi suyuyla karıştırın. Temiz bir pamuğu bu karışıma batırıp ardından tahriş olmuş cilde hafifçe bastırın. İyileşme görene kadar bunu birkaç gün boyunca günde iki kez yapın.

Aspirin

Aspirin de vajinadaki batık kıl için tıbbi bir çözümdür.  Aspirin, batık kılların en yaygın iki semptomu olan kızarıklığı ve iltihabı azaltmaya yardımcı olabilir. Aspirinin anti-enflamatuar özelliği ile şişliği giderir, iltihapla savaşır ve hafif enfeksiyonu tedavi eder. Ayrıca, aspirinde bulunan salisilik asit, batık kıldan kurtulmak için ölü cildi temizler.

 • 1 tatlı kaşığı su ile 2 aspirin karışıtırıp macun kıvamına getirin. İçine 1 tatlı kaşığı bal ekleyip bunu vajinada batık kıl olan yere sürün.
 • 10 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayın ve cildi nazikçe kurulayın.
 • Bu çareyi gerektiği şekilde haftada bir veya iki kez uygulayın.

Not: Çok hassas cilde sahip olanlar bu ilacı uygulamamalıdır.

Aloe Vera Jel

Aloe vera jel vajinadaki batık kıla doğal çözümdür.  Aloe veranın yatıştırıcı ve serinletici özelliği vajinadaki batığın neden olduğu kaşıntı ve iltihaptan anında rahatlama sağlar. Ayrıca, aloe vera cildi nemlendirir ve iyileşme sürecini hızlandırır.

Aloe vera yaprağını uzunlamasına kesip içindeki jeli çıkarın. Bu jeli vajinada batık kıl olarak yere sürüp 1 saat kurumaya bırakın.Ilık suyla durulayın. Bunu birkaç gün boyunca günde iki veya üç kez yapın.

Bal

Bal da vajinadaki batıl kıl için kullanabileceğiniz doğal çözümlerdendir.Bal, bölgenin enfeksiyon kapmasını önleyecek antibakteriyel özellikler içerir. Ayrıca, bal cildi nemlendirir ve şişmeyi ve iltihabı azaltır.

 • Vajinada batık kıl olan yere bal sürün.10 dk bekletip suyla durulayın.
 • Bu ilacı günde üç veya dört kez gerektiği kadar uygulayın.

Karbonat

Karbonat vajinadaki batık kılı çıkartmak için kullanılabilir. Karbonat anti-enflamatuar özellikleri nedeniyle cilt üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Ayrıca, cildi peeling uygulayarak vajinadaki batığın neden olduğu kızarıklık ve kaşıntıyı hafifletmeye yardımcı olur

 • Bir çorba kaşığı karbonat ve bir bardak suyu karıştırın. Bir parça pamuğu bu karışıma batırın. Vajinada batık olan yere bu pamuğu tutun. Beş dakika bekletin ve soğuk suyla yıkayın. Günde iki veya üç kez gerektiği kadar tekrarlayın.
 • Diğer yöntem; bir tatlı kaşığı karbonat ve 1 tatlı kaşığı öğütülmüş yulaf ezmesi ve bir çorba kaşığı suyu karıştırın. Bu karışımı cildinize uygulayın ve beş dakika bekleyin. Sonra ılık suyla durulayın ve cildi nazikçe kurulayın. Bu formülü günde iki kez uygulayın.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi de vajinadaki batık kıl için kullanabileceğiniz bir formüldür. Elma sirkesi, iltihabı azaltmaya ve cildi yatıştırmaya yardımcı olan anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Ayrıca, cilt bakterilerini ve mantarlarını yok etmeye yardımcı olur, bu da enfeksiyon riskini azaltır.

 • Temiz bir pamuğa elma sirkesi döküp bunu vajinada batık olan yere sürün.
 • Cildin emmesi için zaman tanıyın. Ardından bölgeyi ılık suyla yıkayın.
 • Bu basit ilacı günde iki kez uygulayın.