Biberiye Yağı Saça Nasıl Uygulanır Saç Çıkarır mı Uzatır mı

Biberiye Yağının Saça 20 Faydası ve Biberiye Yağı İle Saç Maskesi

0

Biberiye Yağı Saça Sürülür mü?

Biberiye yağı biberiye özlerinden elde edilen saç için faydalı esansiyel yağlardandır. Saç dökülmesini durdurur, kepeği yok eder, saçların uzamasına yardımcı olur, saçların beyazlamasını önler… Biberiye yağını aktardan satın alabilirsiniz.

Biberiye Yağının Saça Faydaları

  • Biberiye yağı baş derisindeki kan dolaşımını uyarır ve saç uzamasını destekler. Bu bitki yağı, saç köklerini beslemeye yardımcı olur. Analjezik özelliği ile saç derisindeki enfeksiyonu tedavi eder. Saça parlaklık ve canlılık katar. Saç köklerini temizler ve kepeği önler. Saç derisini nemlendirme, dökülmeyi  önleme ve kepekleri yok etmekte de etkilidir. Saçların erken beyazlamasını engeller.
  • Biberiye yağı saçlarda dökülme problemini engeller.
  • Saçlarınız aşırı yıpranmış bile olsa biberiye yağı saçlarınızın eskisi gibi canlı ve sağlıklı olmasına yardım edecektir.
  • Biberiye yağı ile saç bakımı yaygın olarak tercih edilmektedir. Vitaminler ve antioksidanlar bakımından zengin bir yağdır, saçları besler ve güçlendirir.
  • Biberiye yağını saç diplerinize masaj yaparak uygularsanız kepek ve dökülme gibi sorunlardan kurtulursunuz.
  • Bu yağ düzenli olarak tüketilirse ya da saçlara uygulanırsa saçları yıpranmaya karşı korur ve daha çabuk uzamasını sağlar.
  • Saç derisinde meydana gelen kaşıntıyı giderir. Saçların daha çabuk uzamasını teşvik eder.
  • Saç dökülmesinin farklı tipleri vardır. Androjenetik alopesi de onlardan biridir. Erkek tipi kellik diye de bilinen bu sorun kadınlarda da görülebilir. İşte biberiye yağı, bu tür saç dökülmelerinin engellenmesinde faydalıdır. Uzmanların tavsiyesine göre 6 ay boyunca her gün 2 defa saç derisine bu yağ ile masaj yapılmalıdır. Saç dökülmesini azaltacak ve saç tellerini kalınlaştıracaktır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Saçları Gürleştiren Biberiye Yağı Maskesi

Bir tatlı kaşığı maya bir kahve fincanı ılık zeytinyağında eritilir. İçerisine bir çay kaşığı lavanta yağı ve bir tatlı kaşığı biberiye yağı eklenir. Hazırlanan karışım saçlara uygulanır ve ortalama 10 dakika beklenir. Sonra yıkanılır. Bunu haftada 1 defa tekrar etmelidir. Zeytinyağı kullanmak istemeyenler bir çorba kaşığı mayayı un haline getirip 2 litre suyla karıştırarak da kullanabilirler.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Saç Kırıklarını Onaran Biberiye Yağı Maskesi

Bir çorba kaşığı biberiye yağını, bir çorba kaşığı havuç tohumu yağını ve bir çorba kaşığı taze sıkılmış limon suyunu Eşit miktarda karıştırıp saç diplerinize sürer gibi uygulayın ve 5 dk masaj yapın. Saçlarınıza streç filme sarıp 2 saat bekletin ve saç tipinize uygun bir şampuan ile yıkayın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Saç Dökülmesine Biberiye Yağı İle Çözüm

Birkaç yaprak aynısafa bitkisi, biberiye ve 4 yaprak defne 1 su bardağı suda 10 dakika kaynatılır. Su yarıya inince süzülür ve 1 çay kaşığı deniz tuzu ile 1 kahve fincanı doğal zeytinyağı eklenir. Karışım saç diplerine boya sürüyormuş gibi sürülerek uçlara doğru taranır. Streç filmle sarılır, 3 saat bekletilir. Her hafta bir defa uygulanmalıdır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Saçlardaki Bitleri Yok Eden Biberiye Yağı Maskesi

1 kahve fincanı elma sirkesi, 1 tatlı kaşığı gazyağı ve 1 çay kaşığı biberiyeyi karıştırıp kızınızın saçlarının diplerine ve uçlarına sürün. 2 saat bekledikten sonra da, kızınızın saçlarını bit şampuanıyla yıkayın. Bu formülü 3 gün üst üste uygulamalısınız.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Saç Dökülmesini Kesin Durduran Biberiye Yağı Maskesi

1 kahve fincanı kaliteli zeytinyağına 1 çay kaşığı biberiye yağı, 1 çorba kaşığı bira mayası, yarım çay kaşığı kekik yağı ilave edilip karıştırılır. Saç diplerine uygulanır ve en az 2 saat bekletilir, ardından yıkanır. Uygulama haftada bir defa tekrar edilmelidir. Öte yandan tere otu 1 su bardağı kaynar suda demlenerek her gün saç diplerine bununla masaj yapılırsa çok faydalı olacaktır.

Biberiye Yağı Saça Nasıl Sürülür?

1.Yöntem

4 su bardağı ılık suyun içine 4-5 damla biberiye yağı damlatın. Banyo yapın, çıkmadan önce saçınızı bu suyla yıkayın ve çıkın. (Bu suyla yıkadıktan sonra tekrar saçlarınızı durulamayın.)

2.Yöntem

3-5 damla biberiye yağını bir miktar zeytinyağına ekleyin ve bu yağı saçlarınıza güzelce yedirin. Saçınızı streç film ile sarıp 30 dakika sonra durulayın.

Biberiye Yağının Cilde Muhteşem Faydaları Ve Cilt İçin Kullanımı Tıklayınız

Yorum Yap