Beyaz Çatlaklar Geçer mi Neden Olur Kesin Çözüm Tedavisi

Kalçadaki Bacaktaki Vücuttaki Beyaz Çatlaklar Nasıl Geçer

0

Kalçadaki Bacaktaki Vücuttaki Beyaz Çatlaklar Nasıl Geçer

Ciltte gerilmeye bağlı çatlaklar oluşur. İlk aşamada çatlakların kırmızımsı veya mor bir tonu vardır. Ancak çatlaklar aylar geçtikçe beyazlaşırlar. Çatlaklarınızın yeni veya eski olduğunu renklerindeki değişimden anlayabilirsiniz. Beyaz çatlaklar genellikle 1 sene ve daha uzun süredir ciltte var olan çatlaklardır. Beyaz çatlakların geçmesi için lazer tedavisi gibi teknolojik tedavilerin yanı sıra aşağıda bildireceğimiz bitkisel tedavi yöntemlerini de uygulayabilirsiniz.

Ciltte, Bacakta ve Kalçada Beyaz Çatlaklar Neden Olur?

Hamilelik: Hamilelik sırasında cilt bebeğe yer açmak için gerilir bunun sonucunda beyaz çatlaklar meydana gelebilir.

Kilo Kaybı veya Kilo Alma: Hızlı bir şekilde kilo aldığınızda veya verdiğinizde ciltte beyaz çatlaklar oluşabilir. Hızlı büyüyen gençler de bu çatlaklar ortaya çıkabilir.

Vücut Geliştirme Sporları Yapma: Kas dokunuzun boyutundaki hızlı artış da beyaz çatlaklara neden olabilir.

Kortizon Kullanımı: Cilde uzun süre kortizon uygulanması cildinizin esneme yeteneğini azaltabilir ve çatlaklara neden olabilir.

Göğüs İmplantları: Bu tip ameliyatlar cildi gerebilir ve beyaz çatlak oluşumunu tetikleyebilir

Adrenal Bez Bozuklukları: Marfan sendromu, Cushing Sendromu veya Ehlers-Danlos Sendromu gibi hastalıklarınız varsa cildinizde çatlaklar görebilirsiniz.

Genetik: Ailenizde beyaz çatlaklar varsa, bu durum sizde de oluşabilir.

Ciltte Bacakta ve Kalçadaki Beyaz Çatlaklar Nasıl Geçer?

Fraxel Dual Lazer Tedavi

Ciltteki beyaz çatlakların geçmesi için uygulayabileceğiniz en etkili tedavi yollarındandır. 2 ila 4 hafta boyunca 3-5 seans Fraxel Dual Lazer ile tedavi görülmesi beyaz çatlakların geçmesinde gözle görülür bir etki sağlar. FDA onaylıdır.

Mikrodermabrazyon

Mikrodermabrazyon, çatlakları geçirmek için en etkili ve dermatologlar tarafından onaylanmış yöntemlerden biridir. Beyaz çatlaklar için de en çok tavsiye edilen mikrodermabrazyon yöntemidir. Bu yöntemle ciltteki epidermis tabaka soyulur, beyaz çatlakların zamanla tedavisi sağlanır.

Lazer Tedavisi

Lazer tedavisi genellikle yara ve izlerin görünümünü en aza indirmek için kullanılır. Çatlaklarındurumuna bağlı olarak kullanılan farklı lazer türleri vardır.

Aloe Vera

Aloe vera nemlendirici özelliklere sahiptir ve cildinizin yumuşak ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Ayrıca kolajen ve elastin üretimini uyararak cildinizi daha elastik hale getirir ve yaşlanma belirtilerini önler. Beyaz çatlakların geçmesi için de Aloe vera jeli kullanabilirsiniz. Aloe Vera yaprağını uzunlamasına kesin. İçinden jeli çıkarıp her gün beyaz çatlakların olduğu yere sürün.

Retinol İçeren Kremler Kullanın

Retinol içeren kremlerin düzenli olarak çatlaklara sürülmesi de beyaz çatlak görünümünü hafifletebilir. A vitamini yani retinol, cilt hücrelerini onarmaya yardımcı olur, cildin daha yumuşak ve genç görünmesini sağlar ve birçok cilt bakım kreminde ve losyonunda yaygın olarak kullanılmasının nedeni  de budur.

Badem Yağı

Tatlı badem yağı harika bir cilt bakımı bileşenidir ve sizi kuru cilt, koyu halkalar ve çatlaklar gibi her türlü cilt sorunundan kurtarabilir. E Vitamini ve diğer temel besinler bakımından zengin olan badem yağı, etkilenen bölgeleri derinlemesine nemlendirir, hücre sağlığını destekler, izlerin kızarıklığını azaltır ve zamanla çatlakları ortadan kaldırır. Günde 2 defa çatlak olan bölgeye badem yağı ile masaj yapın.

Karbonat ve Limon Suyu

Karbonat ve limon suyu karışımının çatlakları gidermenin etkili ve hızlı bir yolu olduğu araştırmalarca kanıtlanmıştır. Karbonat doğal bir eksfolianttır, limon ise cildi aydınlatan ağartma özelliklerine sahiptir. Karbonat, ciltten ölü deri hücrelerinin atılmasına ve böylece çatlakların giderilmesine yardımcı olur. İhtiyacınız olan tek şey bir çorba kaşığı karbonat ve taze yarım limon suyudur. Her iki maddeyi karıştırıp cildinize sürün.20 dk sonra suyla durulayın.

Yorum Yap