Aptamil Bebek Maması Kullananların Yorumları Nasıldır?

Aptamil Mama Kullananların Yorumları Nasıldır Gaz Kabızlık Yapar mı?

0

Bebeklerine Aptamil Mama Kullananların Yorumları Nasıldır?

Bebeklerin için en faydalı yiyecek anne sütüdür. Uzmanlar bebeklere ilk 6 ay boyunca yalnız anne sütü verilmesini tavsiye etmektedir. Bebeğinize verdiğiniz anne sütü yetmiyorsa yahut hiç anne sütü veremiyorsanız bebeğe mama verebilirsiniz. En çok satışta olan mama markalarından biri de Aptamildir.

Bebeğine Aptamil Mama Kullananların Yorumları

Uzun süredir bebeğimi Aptamil ile besliyorum, gayet memnunum. 3 yaşına girdi, Aptamili daha bırakmadık. Doktorumuz tavsiye etmişti, şükürler olsun hiç gaz yapmıyor.

Biz de Aptamil kullanıyoruz. Mamaya başladıktan sonraki ilk birkaç gün oğlum kakasını yapamamıştı ve sürekli gazı oluyordu. Fakat 10 gün sonra hiçbir şeyi kalmadı, şimdi çok rahatız. Bazen hafif Gaz sorunu yine oluyor, o kadar. Ayda bir kilo aldı. Üzerinde kaç aylık bebekler için nasıl kullanılacağı yazıyor, ben de mama verirken bu ölçülere dikkat ediyorum. Şu an her gün 6 öğün ve 120 CC mama veriyorum.

Kızım için Aptamil kullanmaya başlayalı neredeyse 1 ay oldu. 4. ayına girecek ve gaz, kabızlık gibi herhangi bir şikayetimiz yok. Birçok arkadaşım Aptamil’e geçmem gerektiğini söylüyordu, ben de ‘ya gaz yaparsa?’ diye tedirgin olduğum için bir türlü cesaret edemiyordum. Fakat boşuna korkuyormuşum, daha erken başlamadığım için pişmanım. Bebeğin gelişimini tam anlamıyla destekleyen zengin içerikli, son derece faydalı bir mama. Etkilerini görmeye başladık bile. Kızımın yanakları tombiş tombiş oldu, kilosu da belirgin şekilde arttı.

1,5 ay önce doğum yaptım ve o günden beri Aptamil kullanmaya devam ediyoruz. Gerçekten harika bir mama, ne gaz yapıyor ne de kabızlık. Tüm annelere öneriyorum.

Kızımın aşırı derecede gaz sorunu vardı. Aptamil kullanıyordum, aslında gaz yapan oymuş fakat ben geç fark ettim. Önce biberonu değiştirmiş ve gaz damlası kullanmıştım, fayda etmemişti. Sonra anladık ki mamadan kaynaklanıyormuş. Bir süredir Hippp Combiotic kullanıyoruz, Aptamil’i bırakıp buna geçtiğimizden beri öyle bir durum yaşamadık. Damla veya başka bir şey de kullanmama gerek kalmadı. Kızım huzur buldu, keyfi yerine geldi. 2 aydır gülüşüne hasret kalmıştık, ağlayıp duruyordu yavrum.

Bebeğime iki ay boyunca Aptamil verdim, çok gaz yapan bir mama. Zaten pek kilo da aldırmadı. Onu bıraktık ve Bebelac Gold’a geçtik. Gaz problemi kalmadı ve daha fazla kilo almaya başladı.

Çoktandır Aptamil Pronutra Advance 4 numaralısını kullanıyoruz, siz de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Gaz yapmadı, bebeğim kabız da olmadı. Büyük bir iştahla yiyor.

Kızım doğalı tam 67 gün oldu. Başından bu yana Aptamil Conformil ile besleniyor. Önceleri gaz sorunu vardı, farklı bir mama kullanıyorduk. Aptamil’e geçtikten sonra büyük oranda azaldığını söyleyebilirim. Kabızlık da yaşıyordu, artık kakasını düzenli olarak yapıyor. Kilo alımında da bir sorun yok, ayda en az 1 kilo almaya devam ediyor. Gelişimi çok iyi, her şey yolunda. Size de öneririm.

Biz de Aptamil kullanıyoruz ama oğlum kakasını 2-3 günde bir yapıyor. Yapmadığı zaman mamasının içine bir çay kaşığı zeytinyağı ekleyip o şekilde veriyorum, kabızlığı düzeliyor.

7 buçuk aydan beri Aptamil mama kullanıyorum, deneme amacıyla ara sıra başka mamalar kullandığım da oldu fakat anladım ki en iyisi Aptamil’miş. Kabızlığa yol açmıyor.

Bebeğim 9 aylık ve doğumundan itibaren Aptamil kullanıyoruz. Hiçbir şikayetimiz olmadı. Üstelik gerçekten vücut direncini koruyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve ve gelişimine büyük katkısı var. Bütün bebekler aynı değil elbette, sizin bebeğinize iyi gelmediyse haliyle başka mama kullanacaksınız.

Birçok mama denedik ve hiçbirinden kesinlikle memnun kalmadık. Aptamil gibisi yokmuş. Bebeğin dengeli bir şekilde kilo almasını sağlıyor ve probiyotik içerdiğinden sindirim sistemine faydalı.

Bebek mamalarının en güzeli Aptamil. Anne sütünde yer alan bileşenlerin çoğu Aptamil’de de var. Parmağınızı az yakacak sıcaklıkta su ile hazırlayıp önce dairesel ardından da yukarı-aşağı çalkalarsanız herhangi bir problem olmaz. Biz bebişimle Aptamil’den memnunuz.

Yorum Yap