Ağda Nasıl Temizlenir Evde Uygulayabileceğiniz 7 Farklı Yöntem

Ağda Yapışkanı Nasıl Çıkar Ağda Kalıntıları Nasıl Temizlenir Kesin Çözüm

0

Ağda Yapışkanı, Kalıntıları Nasıl Geçer?

Ağda yaptıktan sonra ciltte ağda kalıntıları kalır. Ağda, istenmeyen tüyleri gidermek için sıklıkla kullanılan kozmetik ürünlerden biridir. Ağda yapışkan içerir ve ağda temizliği şampuan, sabun ve su ile yapılmaz. Bilakis bunlar ağdanın donmasına yol açar ve bunun sonucunda ağdayı çıkarmak iyice zorlaşır.Ağda yapışkanını çıkarabilmek, sir ağdayı temizlemek için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Sir Ağda ve Ağda Nasıl Temizlenir

Ağda Temizleme Mendili

Ağdadan sonra ciltte meydana gelen yapışkanlığı, kalıntıları gidermek için kozmetikçilerden satılan ağda yağı mendilini kullanabilirsiniz. Genellikle ağda kutularında bu mendil bulunur, ağdadan sonra kullanılır. Ancak satın aldığınız ağdada bu mendil çıkmadıysa kozmetikçiden, hatta kozmetik reyonu olan marketlerden de bu ürünü temin edebilirsiniz.

Zeytinyağı

Cildinizdeki ağda kalıntılarını gidermek için ağda yaptığınız bölgeyi zeytinyağı ile ovabilirsiniz. Zeytinyağı ağda yapışkanlarını kolaylıkla çıkarır ve cildi parlatır. Buna ilaveten zeytinyağı cildi nemlendirir, kırışıklıkların azalmasında etkilidir ve cildi besleyicidir. Yani ağdayı zeytinyağıyla temizlerken aynı zamanda cildinize bakım yapmış, -deyim yerindeyse- bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız.

Bebe Yağı

Bebe yağı da cilde yapışan ağdayı temizleme konusunda işe yarayan bir üründür. Üstelik bununla kalmaz ve cildinizi besler.

Ayçiçek Yağı

Ayçiçek yağı veya herhangi bir sıvıyağ kullanarak da cildinizi tahriş etmeden kolay bir şekilde ağdanın neden olduğu yapışkanlık hissinden kurtulabilirsiniz.

Islak Mendil

Islak mendiller de ağda yapışkanlığından, kalıntılarından kurtulmanızı sağlayabilir. Bir ıslak mendili nazikçe cildinize sürtün ve bu şekilde kalıntıları çıkarmayı deneyin.

Vazelin veya Krem

Sıvı yağa alternatif olarak yağlı kremler yahut vazelin de kullanılabilir. Yağ kadar iyi sonuç vermez fakat yine de ağda temizlemek için vücut losyonlarını deneyebilirsiniz. Hiç değilse yapışkanlık hissinden kurtaracaktır.

Kendi Ağda Yağınızı Kendiniz Hazırlayın!

Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, bebe yağı, selülit yağı ve benzeri yağlar eşit miktarda karıştırılarak ağda temizleme yağı hazırlanabilir. Sonra ağda yapılan bölgeye bir pamuk yardımıyla uygulanır, kalıntıları çıkaracaktır.

Kıyafetlerdeki Ağda Yapışkanı Nasıl Çıkar?

Sir ağda yapmak istenmeyen tüylerden kurtulmanın en pratik yöntemlerinden biridir. Fakat ne yazık ki bu sırada giysilerimize veya farklı bir yere ağda bulaşabilmektedir. Sıcak haldeki ağdanın dökülmesi de bir hayli can sıkıcıdır. Sir ağda lekelerine ağda temizleme yağıyla çözüm sağlayabilirsiniz. Bu yağı kozmetikçidelerde bulabilirsiniz. Sir ağda döküldüyse soğumadan derhal kağıt peçeteyle alın. Kalan lekeleri de bu yağ ile kolayca temizleyebilirsiniz.

Yorum Yap