Ağda Makinesi Nasıl Kullanılır, Temizlenir Püf Noktaları

Ağda Makinesi Nasıl Temizlenir 4 Farklı Etkili Yöntem

0

Ağda Makinesi Temizleme Yöntemleri

“Bu makalemizde ağda makinesini nasıl temizleyeceğinizden ve kullanacağınızdan bahsedeceğiz.”

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanabilecek en pratik yöntemlerden biri de ağda makinesi kullanmaktır. Ağda yapmakta güçlük çekiyorsanız fakat kişisel bakımınızdan da ödün vermek istemiyorsanız bu işlemi ağda makinesiyle kolayca yapabilirsiniz. Ağda makineleri genellikle kuaförlerde kullanılsa da giderek yaygınlaşmış ve artık pek çok kişi evde ağda makinesi kullanır olmuştur. Bu sayede ihtiyaç olduğu zaman ağda hazırlamak çok kolay bir hal almıştır.

Ağda Makinesi Nasıl Temizlenir?

Ağda makinesini her kullandığınızda metal haznesini temizlemeniz gerekir. Tam olarak temizlemezseniz kalıntılar haznede birikir ve bir müddet sonra kullanılamayacak hale gelir.

Ağda Makinesi Temizleme Solüsyonu Kullanın

Ağda cihazlarının temizliğinde ağda makinesi temizleme solüsyonu kullanılır. Bu solüsyonlar yalnızca ağda makinesinin değil, ağda bulaşan yüzeylerin temizlenmesinde de işe yarar. Temizlik öncesi ağda makinesinin fişi prizden çıkarılır. Temizlikte kullanılacak bezin üzerine biraz solüsyon dökülür. Ağda makinesi bu bezle ovalanarak temizlenir ve kurulanır. Ardından makinenin fişi yeniden prize takılır. Ağda dökülen yüzeyleri de bu şekilde temizleyebilirsiniz. Bu solüsyonu ağda makinelerinin satıldığı internet sitelerinde veya kuaför malzemelerinin satıldığı dükkanlarda bulabilirsiniz.

Ağda Mendili Kullanımı

Ağda makinelerini temizlemek için ağda temizleme mendilleri ve ağdanın içerisinden çıkan yağ da kullanılabilir. Bu ürünler de ağda lekelerini gidermenize yardımcı olur.

Bebek Yağı

Bebe yağı, ağda makinesine bulaşan ağda lekelerini çıkarmakta etkilidir. Bu yağ marketlerden satın alınabilir. Büyük kalıntılar varsa makinedeki kalıntıları bir spatula yardımıyla kazıyarak temizleyin. Sonra bezin üzerine bebek yağı dökün ve makineyi bununla silin. Cildinizde ağda lekesi kaldıysa yine bu yöntemi uygulayarak ağda lekesini yok edebilirsiniz.

Zeytinyağı veya Ayçiçek Yağı

Ağda makinesi temizleme için ayçiçek yağından ve zeytinyağından da faydalanılabilir. Makineyi, üzerine bir miktar yağ döktüğünüz bez ile güzelce silin. Zeytinyağı ile temizlik yaptıktan sonra bu yağ makinenin üzerinde kalacağı için makineyi de birkaç defa sabunlu bezle silin, nemli bezle durulayın ve iyice kurulayın.

Ağda Makinesi Nasıl Kullanılır?

Ağda makinesi nasıl kullanılır? diye merak ediyorsanız, bunun çok basit olduğunu bilmelisiniz. İlk olarak ağda makinesi fişe takılır. Ardından makinenin ısınması beklenir. Bu sırada roll-on’lar veya ağda kapsülleri makinenin içerisine yerleştirilir. Makine ısınınca ve içerisindeki roll-on ağda eriyince makine fişten çıkarılmadan kullanılabilir. Ağda makinesiyle evde kuaförler gibi ağda yapabilirsiniz. Tüylerinizi alacağınız bölgeye ağda sürüp ağda bezini yapıştırın ve tüylerin çıkış yönünün tersine doğru tek hamlede çekin. Böylece 4 haftalık pürüzsüzlüğe kavuşacaksınız. Ağda makinesi kullananların yorumları olumlu yöndedir ve kullanıcılar bunun pratik, kullanışlı bir ürün olduğunu söylemektedir.

Kullanıcıdan kaynaklı bir hata meydana gelmezse, ağda makinesi satın alındıktan sonra uzun yıllar kullanılabilir. Ağda makinesinde nasıl bir ağda kullanacağınız sizin tercihinize bağlıdır. Zorlu tüyler ve hassas ciltler için özel üretilmiş olan ağdalar bütün cilt tiplerine uygundur. Hassas bölgeler, yüz bölgesi ve tüm vücut için farklı ağdalar mevcuttur. İhtiyacınız olan ağdayı satın alarak ağda makinesiyle kendi kendinize ağda yapmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Yorum Yap