Adet Geciktirici Primolut N Kullananların Yorumları

Primolut N Kullananlar Yorumları Nasıldır?

0

Adet Geciktirici Primolut N Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? 

Primolut N ilacı regl ertelemesi için üretilen bir ilaçtır. Bu etkisinin dışında doktorlar başka amaçlarla da bu ilacı hastalarına yazabilmektedir. Bu ilaç regl tarihini ileri bir tarihe ertelemek ve istenilen dönemler içinde olmamasını sağlamaktadır. Bu ilaç özellikle reglin özel günler ve yaz aylarında tatiline denk gelen kadınlar için kurtarıcıdır. Primolut N aynı zamanda adet geciktirici ve adet söktürücü olarak da bilinmektedir.

Primolut N Nasıl Kullanılır?

Primolut N ilacı adeti ertelemek için kullanıldığında mutlaka adetten 2 ya da 3 gün önce kullanılması gerekiyor. Çünkü adet olduktan sonra veya adetten 1 gün önce alındığında etkisi olmamaktadır.  İlaç kullanım süresince kişi adet olmadığından bazı belirtiler görülebilir. Bu belirtiler arasında göğüslerin büyümesi ve göğüslerde hassasiyet, vücutta şişkinlik ve ödem sayılabilir.

Primolut N adetten en fazla 3 gün önceden başlanmalıdır ve günde sabah ve akşam olmak üzere 2 kez alınmalıdır. Bu ilaç adet görmeyi 1 hafta kadar erteler.

Primolut N ilacını kullanan kişilerin regl düzensizliğinden şikayetçi oldukları görülüyor. Çünkü bu ilaç her ay düzenli kullanıldığında adet düzeninde sapma veya gecikmeler meydana gelebilir. Bu durumu yaşamamak için ilacı kullanmalısınız. İlacı kullanınca bozulan adet düzenli 2 ay içinde eski düzenine dönmektedir. Bu yüzden Primolut N gibi ilaçlar sadece mecbur kalındığında içilmeli ve asla alışkanlık haline getirilmemelidir.

Primolut N Kullananların Yorumları Nasıldır?

Primolut N benim kurtarıcı canım ilacım. Düğün ve özel günlerimde hızır gibi yetişiyor bana. Ben regl başlamadan 3 gün önce sabah ve akşam bir tane alıyorum. İlacı bıraktığımda ertesi gün normal düzende regl oluyorum. Bu ilacı asla düzenli kullanmıyorum yılda en fazla 2 kez kullanıyorum. Adeti geciktirmek doğru değil ama insan mecbur kalabiliyor. Ben ilacı kullanmadan doktora danışmanızı öneriyorum.

Primolut N ilacını yılda birkaç defa kullanıyorum. Herhangi bir yan etkisi olmuyor bende.İlacı bıraktıktan sonraki gün her zamanki gibi kanamalarım oluyor, fazladan bir ağrı yaşamıyorum.

Primolut N ilacın hiçbir yan etkisi olmadı bende. Bir kez geçen yıl kullanmıştım bir de bu yıl kullanacağım. Yan etkisi olmaz inşallah.

Primolut N ilacını tatile gitmeden 2 gün önce kullanmaya başladım. 10 günden fazla kullanılmaması gerekiyor bu ilacın. İlacı kullanmayı bıraktıktan 2 gün sonra regl oldum. Kullandığım süre içinde herhangi pms yaşamadım. Ancak şu konuda sizi uyarmak isterim. Bir sonraki regl çok geç olabiliyor, insan beklerken yaşlanmış gibi hissetmiyor değil.

Primolut N ilacını tatile gitmeden önce 1 gün önce kullanmaya başladım. Bıraktıktan hemen sonraki 2-3 gün içinde adet olmaya başlıyorsunuz. Ama ağrısı çok oluyor. Ben adet dönemimde bu kadar ağrı yaşamam benim için ızdırap oldu.

Ben Primolut N ilacını reglim tatil dönemime denk geliyor diye 2-3 yıl önce kullanmıştım. Çok pişman oldum kullandığımda. İlacı bıraktıktan sonra adet olduğumda öyle bir ağrı yaşadım ki acıdan duvarları yumruklamaya başladım ve hiçbir ağrı kesici etki etmedi. En son da acil doktoruna gittim ve doktorum babamın önünde bu gibi ilaçları bir daha asla kullanmamamı, çok zararlı olduğunu söyledi. Öyle ki regl düzenini tamamen bozabilirmiş. O günden beri lanetle anıyorum bu ilacı.

Primolut N ilacına en başta aşırı önyargılı yaklaşmıştım. Çünkü yan etkisi olacağından korkuyorum ama çok şükür herhangi bir yan etkisi olmadı bende. İlacı reglim başlamadan 5-6 gün önce kullanmaya başladım. Regl olmak isteyen gün de bıraktım ilacı ve ertesi gün direkt adet oldum sorunsuz.

Ben reglimi 2 gün ertelemek için 5 gün sabah akşam iki tablet şeklinde aldım ilacı. İlacı kullandığım dönemde olmayan göbeğim çıktı. Öyle bir göbek ki 5 aylık hamileymişim gibi. Göbeğim dışında ayaklarım falan da şişti öyle bir şişlik ki ayakkabı dahi giyemedim. Çok da gergindim. Kullanmayı bıraktıktan 48 saat sonra regl oldum. Ama nasıl bi rengl, öyle ağrı yaşadım ki felaket oldu benim için.

Primolut N ilacı tatilde hayat kurtarıyor gibi dursa da sonrası bir felaket oluyor. Bu ilaç vücutta hormonları yoğun olarak etkilediği için ruh halini de çok değiştiriyor. Beni (ki çok sakin ve yumuşak mizaçlı biriyim) terminatöre dönüştürdü. İlacı bıraktıktan sonra çok ciddi ağrılı geçiyor regl dönemi. Ben geçen yıl ilacı kullandıktan sonra vücudumun her yerinde morluklar oluştu. İnternete bu  tür belirtileri yazınca çok büyük hastalıklar çıkıyor, doğru bilgiler olmuyor. O yüzden ertesi gün hemen doktora gittim. Doktorum Primolut N adet geciktirici ilacının  kılcal damarlarda çatlamaya sebep olduğunu söyledi.