Activia Kaç Yoğurt Kalori Eder?

Activia Kalori Değerleri Ve Sağlığa Faydaları Nelerdir?

0

Activia Kalori Değerleri Ve Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Activia yoğurt çeşitleri marketlerde satışta olan en güçlü probiyotik kaynaklarıdır. Probiyotikler bağırsaklar için çok mühimdir. Probiyotikler sayesinde bağırsaklarımızdaki iyi bakteriler artar ve mide şişkinliği, gaz sancısı gibi sorunlar önlenmiş olur.

Activia Kaç Kaloridir?

  • 1 kutu 110 gram sade Activia marka yoğurt 70 kaloridir.
  • 1 kutu 110 gr. çilekli Activia marka yoğurt 96 kaloridir.
  • 1 kutu 110 gr. kayısılı Activia marka yoğurt 94 kaloridir.
  • 1 kutu 110 gr. ananaslı Activia marka yoğurt 79 kaloridir.
  • 1 kutu 110 gr. orman meyveli Activia marka yoğurt 93 kaloridir.
  • 1 kutu 110 gr. kuru çilek buğday Activia marka yoğurt 158 kaloridir.
  • 1 kutu 110 gr. kuru meyve kayısı Activia marka yoğurt 177 kaloridir.

Activia’nın Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Activia’nın üretimi sırasında probiyotik maya, yoğurt mayası ve süt kullanılır. Meyveli seçeneklerinde ise mevsiminde yetiştirilen ve toplanan meyveler ilave edilir. İyi kalitedeki protein ve kalsiyum açısından oldukça zengin bir içerik sunmaktadır. Düzenli tüketimi ile sindirim sistemi faaliyetleri düzenlemek mümkündür.

Protein ve kalsiyum kaynağı olan Activia, probiyotik maya içeriği ile sindirim sistemi dostu bir üründür. İçeriğinde bulunan probiyotikler, mide asidi nedeniyle zarar görmez ve bağırsaklara kadar ilerler. Çünkü koruyucu tabakaları vardır ve bu sayede canlı kalarak asıl işlevlerini gerçekleştirecekleri bağırsaklara gidebilirler. Activia tüketerek vücutta bulunan probiyotik seviyesini destekleyebilirsiniz. Böylece zararlı organizmalar bağırsak duvarına yapışamaz ve sindirim faaliyetleri düzenli bir hale gelir.

Activia yoğurt ve benzeri probiyotik ürünler, bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesi için gereken yararlı bakterileri barındırır. İnsan vücudunda savunmayı, antikorlar tarafından üretilen bağışıklık hücreleri gerçekleştirir. Bu hücreler, %70 oranında sindirim sisteminde hayatını sürdürür. Yapılan probiyotik takviyeleri, bağışıklık sistemine de takviye yapmak anlamına gelir.

Probiyotik yoğurtlar özellikle kronik kabızlık ve bağırsak tembelliği gibi sindirim sistemi problemlerinin giderilmesinde etkilidir. Yapılan araştırmalar bu ürünlerin düzenli tüketimi ile ince ve kalın bağırsaklarda görülen hastalıkları engellemenin mümkün olduğunu kanıtlamıştır. Probiyotik yoğurt tükettikten sonra, vücuda alınan yararlı bakteriler midede emilmez. Bu sayede hayatta kalarak bağırsaklarla ilerler ve yerleşerek etki eder. 2 hafta ve üzeri düzenli kullanım sonrasında şişkinlik, bağırsak enfeksiyonu, kabızlık, idrar yolu enfeksiyonları ve diğer sindirim sistemi problemleri giderilmiş olur. Aynı zamanda bağışıklık sistemi de büyük oranda desteklenir.

Evde Probiyotik Yoğurt Yapımı Tarifi İçin Malzemeler

  • 5 su bardağı süt
  • 1 paket Activia yoğurt (sade olacak)

Evde Probiyotik Yoğurt Yapımı Tarifi Yapılışı

Öncelikle sütü bir tencerede kaynatın. Ardından ılık hale gelene kadar dinlenmeye bırakın. Yeterince ılıdıktan sonra bir kasenin içerisine biraz süt ve Activia yoğurdu koyarak güzelce çırpın. Hazırladığınız karışımı tencerede bulunan sütün içerisine yavaş yavaş dökün ve bir tahta kaşıkla 1- 2 kez karıştırın. Tencerenin kapağını kapattıktan sonra 4 ila 6 saat kadar dinlenmeye bırakın. Tencereyi bir beze sarın. Dinlenmeye bırakacağınız yer oda sıcaklığında olmalıdır. Çok sıcak ya da çok sıcak ortamlarda mayalanma sağlıklı olmaz. Bekleme süresi dolduktan sonra probiyotik yoğurdunuzu afiyetle yiyebilirsiniz.

Yorum Yap