2 Aylık Bebek Kaç CC Mama Yer İçer Uzman Önerileri

2 Aylık Bebek Mama Ölçüsü Ne, Ne Kadar Mama Yemeli?

0

2 Aylık Bebek Mama Miktarı Nedir?

Bebeğiniz 2. ayına girdikten sonra hızlı bir şekilde büyümeye başlayacaktır. Haliyle daha fazla gıda almaya ihtiyaç duyacak ve beslenmesi yavaş yavaş düzene girecektir. 2 aylık bebeklerin sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişebilmesi için yalnızca anne sütü tüketmeleri yeterlidir. Bilhassa ilk 6 ay boyunca bebeğe anne sütünden başka bir şey vermemek tavsiye edilir. Bebeğiniz için gereken tüm bileşenler anne sütünde yer alır. Su da bunlardan biridir. O yüzden bebeğinize ayrıca su vermeniz gerekmez. Şayet anne sütü yeterli değilse anne sütüne alternatif olarak bebek maması verilebilir.

2 Aylık Bebek Mama Ölçüsü Nasıldır?

Her bebek için standart bir ölçü yoktur fakat çoğu zaman günde 6 öğün yemeleri ve her öğünde 80-160 ml arasında mama verilmesi yeterlidir. Bebek anne sütü almıyorsa, sırf mama ile besleniyorsa mamada 2 aylık bebekler için, 4 saatte bir 120ml yazar.

Mamanın midede kalma süresi daha uzundur. Bu yüzden bebeğiniz mama ile besleniyorsa 3-4 saatte bir yedirmeniz daha doğrudur. Günde kaç öğün yemesi ve her öğünde ne kadar mama yemesi gerektiğini doktorunuza sormanız önerilir. Yapılan kontroller sonucunda bebeğiniz için uygun bir beslenme düzeni oluşturulacaktır.

2 Aylık Bebek Sahibi Anneler  Bebek Beslenmesi Konusunda Tecrübelerini Anlatıyor

  • 2 gün sonra bebeğim 2. ayına girecek, 3 saat arayla 110 CC mama veriyorum. Milupa Aptamil kullanıyoruz, gaz yapmıyor.
  • Bebeğim şu an 2,5 aylık. Günde 3 kez mama veriyor, diğer öğünlerde de emziriyorum. Bir öğün için kullandığım mama ölçüsü 120 CC. (3 saat arayla yediriyorum.)
  • Kızım 2 ay 2 haftalık, sütüm daha gelmediği için Aptamil kullanmaya başladım. Fakat bebeğim yeterince kilo alamıyormuş. Günde 4 defa 80-90 CC’den fazla içmiyor. Ben içirmeye çalışıyorum fakat hep reddediyor.

2 Aylık Bebek Beslenmesi Nasıl Olur? Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Vahap Öney Anlatıyor

  • 2 aylık bebeğiniz varsa onu beslerken şunlara dikkat etmelisiniz:
  • Bebekler ilk ayda anne sütüyle beslendikleri gibi ikinci ayda da anne sütüyle beslenmelidir.
  • İkinci aydan sonra bebeğiniz daha seyrek aralıklarla emmeye başlayabilir.
  • Bebeğiniz ilk ayda 2 – 3 saatte bir emiyorken 2. ayına girince bu süre 3 – 4 saatte olarak değişir. Toplam emme süresinin de birinci aydakine göre azaldığını fark edersiniz.
  • 2 aylık bebeğin 10 dakika emmesi kâfidir.

2 Aylık Bebeğin Yetersiz Beslenmesi Nasıl Anlaşılır?

Bebeklerin karnı iyice doyduğunda memeyi veya biberonu bırakır. Rahatlar ve kolayca uykuya dalar. İyi beslenen bir bebeğin bezi günde en az 5 defa ıslanır. Fakat bebek yetersiz besleniyorsa kilo alımı azalır veya durur. Bezi bir gün içerisinde 5 kere ıslanmaz, daha uzun süre kuru kalır. Ayrıca geceleri uyanmaz.

2 Aylık Bebek Kaç Saat Uyur Gece Ne Kadar Uyur Uyku Düzeni Nasıldır? Tıklayınız