1 Paket Hazır Noodle Kaç Kalori Kilo Yapar mı

Indomie Noodle Tavuklu Sebzeli Körili Noodle Kalori Değerleri

0

Indomie Noodle Tavuklu Sebzeli Körili Noodle Kalori Değerleri

Noodle aslen Çinlilerin yaygın olarak tükettiği bir tür eriştedir. Bir taraftan erişteye, diğer taraftan da spagettiye benzeyen bu makarna, dünya genelinde de çok sevilmektedir. Uzun ve kalın bir yapısı vardır. Rice (pirinç), egg (yumurtalı) noodle gibi çeşitleri vardır. Uzak Doğu ve özellikle Çin mutfağında rağbet gören bu gıda, pirinç unu veya buğday unuyla yapılmaktadır.

Noodle Kaç Kaloridir?

  • 1 yemek kaşığı noodle 58 kaloridir.
  • 1 tabak noodle 8 kaşıktan oluşur ve 464 kaloridir.
  • 1 porsiyon noodle 320 kaloridir
  • Sebzeli noodle 320 kaloridir.
  • Tavuklu noodle 360 kaloridir
  • Körili noodle 308 kaloridir
  • 1 su bardağı noodle 768 kaloridir.
  • 1 paket noodle tavuklu veya köri soslu olmasına göre ortalama 297-350 kalori arasında değişir.
  • 100 gram Indomie noodle 440 kaloridir. 75 gram Indomie noodle ise 330 kaloridir.

Noodle Zararlı mıdır?

Noodle Asya ülkelerinin çoğunda meşhur bir yiyecektir. Ekonomik ve pratik olduğundan son derece rağbet görür. Hazır Noodle protein lif, mineral ve vitamin içermez. Katkı maddeleri, tuz ve yağ açısından zengindir. Bu nedenle fazla miktarda hazır noodle tüketmek çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet verebilir. Çin tuzu (MSG) ihtiva eden bu besin, kontrolsüz tüketildiğinde istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Öte yandan monosodyum glutamat adlı zararlı bir madde de barındırır. Bu, beynimizin tiksindirici şeyleri bile lezzetli olarak algılamasına neden olan bir bileşendir. Yani beyni kandırır. Söz konusu maddenin sağlığa pek çok zararı vardır.

Diyette Noodle Yenir mi?

Noodle çok fazla protein içermeyip, karbonhidrat ve yağlarla dolu bir besin için diyet yaparken tercih edilebilecek önerilen bir besin değildir. Sağlıklı bir diyet hedeflenirken kalorisi düşük ve besleyicilik oranı yüksek gıdalara yönelmelidir, bu nedenle fazla karbonhidrat ve yağ içeren bir yemek olan noodle diyet yaparken önerilmez.

Noodle Kilo Aldırır mı?

Noodle kalorisi fazla değildir. Aşırıya kaçılmazsa kilo yapmaz. Ancak sık aralıklarla ve bol bol yenirse tabii ki bu durum kilonuza da olumsuz olarak yansır. Diyet yapanların canı Noodle çektiğinde yoğurtlu veya sebzeli gibi az kalorili çeşitlerine yönelmelidirler.

Noodle Nasıl Yapılır?

Noodle kaynamış suya atılır. Haşlanıp süzülür. Sebzeler geniş bir tavada bir kaşık zeytinyağıyla sotelenir. Tavuk veya et kullanılacaksa önce et koyulur. Ardından sebzeler eklenir. Soya sosu lezzetini daha da artırır. Hepsi iyice karıştırılır ve sonra noodle ilâve edilir. İşte size kolayca hazırlayabileceğiniz nefis bir öğün alternatifi!

Yorum Yap